Установка ручки на міжкімнатні двері– важливе завдання, виконання якої не тільки робить переміщення мешканців по будинку комфортнішим, але надає завершений вигляд інтер'єру. І зараз ви дізнаєтеся, яких видів бувають дверні ручкиі як можна встановити їх своїми руками.

дверні ручки

Основні різновиди дверних ручок

За способом установки ручки для міжкімнатних дверей діляться на 2 типу: фурнітура без будь-якого механізму, і моделі, що працюють разом з засувкою або замком.

Щоб зафіксувати на двері ручку без механізму, необхідно пригвинтити виріб до полотна з обох сторін за допомогою саморізів або з'єднати їх різьбовій шпилькою крізь полотно двері.

Установка міжкімнатних ручок з засувкою або замком– більш трудомісткий процес, оскільки тут є запірний механізм. Дана дверна фурнітура ділиться на 2 типу:

  • нажимная;
  • поворотна.

До речі, дверна ручка для ванної кімнати додатково оснащується санузловие фіксатором, установка якого також вимагає деяких зусиль.

Також дверні ручки розрізняються матеріалом, формою і т.д. Перед покупкою міжкімнатних ручки рекомендуємо звернути увагу на сторону відкривання. Так, вони бувають лівосторонні і правосторонні. Однак є й універсальні вироби з єдиною стороною відкривання. До таких належить, наприклад ,ROSTEX KIRA титан PVD. Не знаєте, де купити такі? В інтернет-магазині 740 ви зможете підібрати кращі ручки для міжкімнатних дверей в Києві і інших містах нашої країни.

Інструменти, без яких не обійтися під час установки ручок для міжкімнатних дверей

Хочете, щоб установка ручок для міжкімнатних дверей пройшла без проблем? Відразу запасіться такими інструментами, як:

  • молоток;
  • шуруповерт;
  • долото;
  • стамеска;
  • дриль зі звичайними і пір'яними свердлами;
  • олівець і рулетка.

І зараз ви дізнаєтеся, як поставити ручку на міжкімнатні двері. Розглянемо на прикладі фурнітури, в якій є засувка, але відсутній замок.

Як встановити дверну ручку: докладний опис

Перед тим як почати установку ручки на міжкімнатні двері, необхідно визначити, де вона буде розміщуватися. Від цього буде залежати багато чого.

Перед установкою ручки на міжкімнатні двері потрібно розрахувати найбільш комфортну висоту її розміщення. Як правило, це 80-100 см від підлоги. Якщо перед вами стоїть завдання встановити міжкімнатні дверні ручки відразу в декількох кімнатах, що є сусідами між собою, бажано, щоб висота їх розміщення була однаковою. Даний етап можна пропустити, коли міжкімнатні двері вже оснащені отворами під фурнітуру.

Тепер можна сміливо виконувати наступні етапи:

  1. Робимо розмітку на полотні дверей. На обраної вами висоті ставимо олівцем мітки: з боків і на торці. Спочатку з торцевого боку двері робимо позначку строго посередині, там, де ви будете робити отвір для фалевой засувки. Перш ніж малювати бічну розмітку, докладаємо рулетку до краю засувки і вимірюємо відстань до середини отвору під квадрат ручки для міжкімнатних дверей. Грунтуючись на отриманих вимірах, відзначаємо місце під виріб на двері.
  2. Увага: рекомендуємо одразу купити дверні ручки для міжкімнатних дверей з санузловие фіксатором або додаткової накладкою під циліндр, якщо хочете, щоб можна було закрити кімнату на засувку або на ключ. Наприклад,дверну ручку FIMET Ultima. Врахуйте, що в такому випадку буде просто необхідно ще один отвір під запірний механізм.
  3. Свердлимо. Нам знадобитися дриль та пухові свердло розміром 25 мм. Робимо отвір збоку. Починаємо працювати з одного боку, і коли кінчик свердла подолає дверне полотно, переходимо на іншу сторону. Тепер міняємо свердло (для торця беремо деталь розміром 22 мм) і переходимо до торця міжкімнатних дверей.
  4. Приступаємо до створення потая для планки засувки. Для цього поміщаємо засувку в отвір з торця дверей і обводимо олівцем контур. Тепер засувку можна вийняти і по контуру створити неглибокий паз, використовуючи молоток або стамеску. Досить 1-2 мм. Після свердління добре продуваємо всі отвори.
  5. Збираємо виріб. Починаємо з монтажу засувки. Занурюємо її в торцеве отвір дверного полотна і використовуємо для кріплення саморізи.
  6. Встановлюємо квадрат. В отвір засувки поміщаємо квадрат, одягаємо на нього першу ручку для міжкімнатних дверей і виробляємо фіксаціюсаморізами. Те ж робимо з іншою ручкою.
  7. Перевіряємо, чи працює ручка і сама засувка. Якщо все добре дає собі раду, накручуємо декоративні накладки, завдяки яким вдається приховати місця кріплення. Затягуємо знизу обох ручок прихований гвинт кріплення за допомогою шестигранного ключа. Такий гвинт надійно фіксує елементи до квадрату і не дає ручкам зісковзнути.
  8. Переходимо до фінального етапу установки ручки на міжкімнатні двері. Тепер потрібно тільки врізати накладку для засувки в коробку двері. Для того, щоб рівно відзначити місце для свердління, можна намазати язичок клямки маслом, закрити двері і кілька разів натиснути і відпустити дверну ручку. Масло залишить слід на одвірку, і вам буде простіше визначити місце для установки накладки. Відкриваємо двері, приміряємо планку до одвірка, обводимо олівцем її контур як зовні, так і зсередини.
  9. Беремо дриль і свердлимо отвір під язичок клямки. Далі по контуру створюємо неглибокий паз за тим же принципом, що і для планки засувки на самих дверей. Після цього прикручуємо деталь шурупами. Докладаємо планку, відзначаємо олівцем місця розміщення шурупів і за допомогою дрилі зі свердлом потрібного розміру робимо отвори. Фіксуємо планку шуруповертом і перевіряємо, чи добре працює засувка.

Таким же чином встановлюються круглі ручки для міжкімнатних дверей. Процедура установки дверної ручки з клямкою і замком відрізняється лише розміром отвори з торця дверей і створенням додаткового отвору під циліндр замку. Решта етапи установки не змінюються.

Якщо вам потрібні якісні ручки на міжкімнатні двері за приємною ціною, інтернет-магазин 740.com.ua чекає вас. Ми пропонуємо широкий асортимент дверної фурнітури високої якості від найкращих виробників.